Gwarancja na rower

Każdy rower ma gwarancję. Nowy rower od producenta zawsze opatrzony jest gwarancją na rok, 2 lub nawet 5 lat. Najlepsze rowery mają gwarancję pięcioletnią, co oznacza, że jeżeli te rowery crossowe popsują się w ciągu pięciu lat od dnia zakupu, to jeżeli usterka nie będzie wynikała z niepoprawnego użytkowania, to naprawy podejmie się producent i zrobi to na własny koszt.

Naprawa roweru bez gwarancji

Z kolei w momencie, gdyby taki problem z rowerem wyniknął na skutek niepoprawnego użytkowania, to w tej sytuacji producent wystawiłby rachunek klientowi i powiedział, ile będzie kosztowała naprawa. Gwarancja jest bardzo dobrą sprawę, bo dzięki temu możemy ograniczyć koszt naprawy rowerów i w wielu przypadkach jest tak, że naprawa w czasie gwarancji kosztuje nas dosyć dużo. Natomiast rowery crossowe na gwarancji nie muszą być naprawiane samodzielnie, dlatego że wystarczy oddać je do punktu, w którym rower kupiliśmy i wystarczy poczekać kilka dni, a rower zostanie dobrze naprawiony. Może się też zdarzyć tak, że rower będzie naprawiony jeszcze tego samego dnia lub następnego dnia.

Samodzielnie naprawiamy rower crossowy

W wielu przypadkach jest tak, że nie trzeba długo czekać na naprawę, jeżeli na miejscu są części. Jeżeli nie ma części, to czasami trochę będzie trzeba poczekać. Pamiętajmy jednak o tym, że rowery crossowe na długiej gwarancji to pewność, że kupujemy dobre urządzenie. Jeżeli rower nie ma gwarancji, to nie wiadomo, jaka będzie jego żywotność, bo on może się po jakimś czasie popsuć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *